Zapis z jednani predstavenstva klubu Silicon Hill ze dne 18.10.2006

#1,2,1,1,1,1,1,1,2,1,1,1,1,1,1,
Datum: 18.10.2006
=================

Přítomní:
---------

Předsedající: Zbyněk Čech

Centrála:
předseda: Zbyněk Čech (Olymp)
místopředseda:
kolejní manažer:
technický manažer: Karel Landa (Charlie)
finanční manažer:
manažer pro propagaci:
Radek Šalomon (Šalis)
Jan Fleišmann (Šón)
Martin Koloros (WarLord)

Celokluboví zástupci:
Martin Bruchanov (BruXy)
Radek Novotný (rak)
Marek Němec

Zástupci bloků:
2 - Vít Kuchař (Kuchy)
3 - Tomáš Duša (Dushiny)
4 - Karel Landa (Charlie)
5 - zástupce Milan Zach
6 - Petra Bielčíková (Daphne)
7 - Petra Švrčková (Petra)
8 - Pavel Mlýnek (Pav)
9 - Dušan Havlík (DuH)
10 - Lukáš Tomášek (Lukisek)
11 - Pavel Krejsa

Hosté:
Stanislav Šmejkal - pověřen zastupováním Zdeňka Horáka
Martin Fiala - prezident SU
Tomáš Metelka (Metalíza) - byrokrat
Antonín Hoření - blok 6
Martin Komoň - fitcentrum
Eduard Matůš - spravce DUSPS
Michaela Lejsková - centrála SU
Alexander Leonov (Netopier)
Michal Medvecký (misk0) - jednatel fy Trustica s.r.o.
Dominik Pantůček (Joe) - jednatel fy Trustica s.r.o.
Václav Vrba

Zapisovatel:
Jan Fleišmann (Šón)

Obsah jednání:
1) Propagační akce - infoschůzky
2) Akce "Kulatý stůl"
3) Vyhlášeni voleb do představenstva klubu SH
4) Schválení zápisů
5) Ochrané známky na OW, IF a CF (OpenWeekend, InstalFest, CryptoFest)
6) Ochraná známka TP (Technická přestávka)
7) Disciplinární komise SU
8) Různé
a) zpoplatnění vstupu do fotoatelieru

--------------------------------------------------------------------------------

------
1) Propagační akce - infoschůzky

Czenda se nedostavil, základní info sděluje Dushiny.

harmonogram schůzek bude následující:

pondělí 23.10. - 11(19:00), 4(20:00), 10(20:00), 7(21:00)
středa 25.10. - 3(20:00), 6(20:00), 5(21:00), 8(21:00)
čtvrtek 26.10. - 2

9?

Na blok 5 je potřeba posilu z jiného bloku, neboť Pomi bude ješte
v rekonvalescenci.

:: Přišel Marek Němec

------
2) Akce "Kulatý stůl"

Všichni vědí o co jde, info bylo v konferenci, na newsech a plakáty již visí.
Jen připomenutí: začína se v 18:30 a SH má nárok zastupovat více lidí,
předpokládá se Czenda, Olymp, Radka Pernicová (ratka), Daphne.

------
3) Vyhlášeni voleb do představenstva klubu SH


Volby budou vyhlášeny zítra tj. 19.10.).
Volit se budou CKZ (3 mandáty), zástupci na sudých blocích a také budou
doplňovací volby na zástupce bloku 9 a Hlávkovy koleje.

:: Odchází Standa Šmejkal

------
4) Schválení zápisů

Kvůli nedostatkům je potřeba znovu schválit zápisy ze schůzí: 4.10.2006,
27.9.2006, 28.6.2006 a 16.5.2006. Poslední připomínka k zápisu z 16.5.
dorazila dnes ve 2:59, proto zápis není připraven.

:: Osob s hlasovacím právem: 14

USNESENÍ
Číslo: 061401
Typ: Administrativa
Obsah: Schválení zápisu ze dne 4.10.2006
Komu:
Do:
Hlasování: Pro: 11, Proti: 1, Zdrželo:
Výsledek: Schváleno

:: Odchází Pavel Mýnek
:: Osob s hlasovacím právem: 13

USNESENÍ
Číslo: 061402
Typ: Administrativa
Obsah: Schválení zápisů ze schůzí: 27.9.2006, 28.6.2006
Komu:
Do:
Hlasování: Pro: 9, Proti: 0, Zdrželo: 4
Výsledek: Schváleno

:: Přišel Standa Šmejkal a Pavel Mlýnek


------
5) Ochrané známky na OW, IF a CF (OpenWeekend, InstalFest, CryptoFest)

Projednání a případné potrestání viníků. Diskusi moderuje Šalis.

Návrh prohlásit schůzi za neveřejnou.

:: Osob s hlasovacím právem: 15

USNESENÍ
Číslo: 061403
Typ: Administrativa
Obsah: Prohlášení schůze za neveřejnou
Komu:
Do:
Hlasování: Pro: 4, Proti: 9, Zdrželo: 2
Výsledek: Nechváleno

Schůze bude veřejná.

Návrh na hlasování se jmény -> v zápise budou uvedena jména osob u
jednotlivých možností hlasování.

USNESENÍ
Číslo: 061404
Typ: Administrativa
Obsah: Hlasování se jmény v bodě 5
Komu:
Do:
Hlasování: Pro: 12, Proti: 0, Zdrželo: 3
Výsledek: Schváleno


Olymp: Minulý týden jsme řešili přeregistraci ochranné známky Silicon Hill,
při té příležitosti jsem přišel na skutečnost, že Michal Medvecký
podal u Úřadu průmyslového vlastnictví (UPV) žadost o registraci
ochranných známek IF, CF (v současné době již vlastní ochr. známku OW).
Znepokojen tímto faktem jsem po několika dalších dotazech do registru
zjistil, že Alexander Leonov má podanou žádost o registraci ochr.
známky na TP. Klub by v případě registrace ochr. známek nemohl bez
souhlasu vlastníka jakkoli nakládat s označením (jako je tomu v
případě OW).
Toto je podle mne pokus o využití (vykradení) duševního vlastnictní
klubu!

Digri: Dozvěděl jsem se o tom od Olympa a byl jsem tím velmi znepokojen.
Sjednal jsem si schůzku s Miškem a dozvědel jsem se, že hodlají tyto
akce pořádat a proto si chtejí registrovat tyto známky. Zarážející je
fakt, že SU o tom nic nevědela, ač se jedná o "její akce"!

Misko: Na úvod - zastupuji Netopiera a Joea, má slova vyjadřují názor nás
všech.
Co nás k tomu vedlo - před časem přišel Netopier s otázkou jestli tyto
akce budem dále pořádat. Odvětil jsem, že v tuto chvíli mám jiné
zájmy. Po dotazu Netopiera jestli bych s ním do pořádání šel, jsem se
po měsíci rozhodl do toho jít a to i s Joem. Žádosti jsme podali,
protože chceme tyto akce pořádat, klub nejevil zájem je pořádat, a
také proto abychom je tím ochránili.

Dušan Talíř (organizoval IF v dobách kdy zaznamenal nárůs do současných
rozměrů a velmi se zasloužil o věhlas této akce) byl požádán o vyjádření.
Zaslal ho mailem. Šalis ho přečte.


Vyjádření Dušana Talíře:
-----
"Pokud bude tento text pouzit v argumentaci, vyminuji si jeho pouziti jedine
vcelku vcetne dodatku (P.S.). Ani odvolavani se na tento text jako "on
souhlasi" nebo "on nesouhlasi" nejsou mozna.

Nevidim jakykoli duvod, proc by kterakoli fyzicka nebo pravnicka osoba
mela vlastnit (byt kratkodobe) ochrannou znamku na jakoukoli akci kterehokoli
klubu Studentske unie, obzvlaste pokud se vyznamne nepodilela ani na jejim
zalozeni a v tomto pripade ani na jejim poradani. Toto chovani, at mohlo mit
jakkoli uslechtily duvod a nemuselo byt snahou se bezpracne obohatit na cizi
praci, povazuji za potencialni zdroj tristeni sil a sporu mezi majiteli
ochranne znamky a jinymi poradateli. Tyto spory by pak namisto konstruktivni
diskuse mohli byt rozhodovany absolutisticky coz ve studentske organizaci
nevidim jako pripustne.
Pokud by v teto neprijemne otazce nedoslo k dohode, nevidim jediny duvod,
proc by nemelo byt vyuzito veskerych prostredku a to jak pravnich (v ramci
stanov SU i trestni odpovednosti pres UPV) tak diskreditacni kampane. Vim ze
by to bylo oboustranne bolestive, ale pri akceptaci takovehoto chovani bychom
mohli zrusit take vsechna jina opatreni chranici intelektualni vlastnictvi
cizich subjektu, nebo dokonce povolit prevod kluboveho majetku do vlastnictvi
funkcionaru.
Je smutne, ze intelektualni vlastnictvi nedokaze byt respektovano ani
vlastnimi cleny (byvaleho) vedeni mezi sebou a at uz ma jakoukoli motivaci
je pro me osobne hyenismem prvniho radu.
S uctou, pokud tam tomuto slovu jeste nekdo rozumite

D.T.

P.S. Toto stanovisko vyjadruje muj osobni nazor tykajici se pokusu o
privlastneni si konference, kterou jsem sice nezalozil, ale v dobe meho
vedeni zaznamenavala nejvetsiho rustu (poprve 16x, podruhe vice jak 3.5x).
Nechci, aby toto stanovisko jakkoli zasahlo do sporu mezi soucasnym vedenim
a jeho opozici jako argument jedne ci druhe strany proti strane opacne a tyka
se pouze teto kauzy."
-----

O vyjádření byl požádán také Stanislav Šmejkal, protože v době pořádání akcí
byl prezidentem SU.

Standa:
První IF byl v květnu '99 (naprostá vetšina z vás tu v tu dobu nebyla,
včetně Miška a Netopiera), název vymysleli lide kolem Klausika, to byl hlavní
organizátor.
Vratím se do historie:
OpenWeekend - v roce 2002 si Michal Medvecký zaregistroval ochr. známku,
na tuto skutečnost jsme přišli bohužel až po zapsání, pokoušel jsem se
dohodnout na převodu známky pod SU, protože mi přišlo absurdní, aby fyz.
osoba vlastnila známku akce pořádané pod hlavičkou klubu Silicon Hill.
Do konce mého funkčního obdobi zbývalo 14 dní, věc jsem nedořešil. Od té
doby se tato kauza projednávala asi 3x. Se známkou už nemůžem nic delat, je
ve vlastnictví Michala Medveckáho. Loni proběhl poslední OW, řešil ho Miško
(dle mého soudu proběhl v pořádku). Nevím proč jste OW opět nepořádali v roce
2006 ač vám byl přidělen grant ze SGS.

CryptoFest - ochranná známka nebyla, doménu si reistrovala fa Trustika s.r.o.,
po jednání (společná s jednáními o OW) byla doména za úplatu 2975,- převedena
klubu, tímto se z meho pohledu vzdala pořádání CF. O to více mě překvapila
skutečnost, že si nyni podali žádost o ochr. známku.

Olymp: Myslím si, že jednání tohoto druhu bychom tu neměli v žádném případě
tolerovat. Jsem zásadně proti, aby kdokoli vykrádal duševní
vlastnictví SU. Tvoříme to proto, aby to tu zůstalo jako základ pro
naše nástupce.

rak: Za AVC jsme řešili zda bude IF, údajně se měl konat v Brně. (Miško
potvrzuje, že v brně akce tohoto druhu proběhla a uvádí, že budou další
:: Odchází BruXy
Dále mne zajíma jesli by byl problém akci IF uspořádat pod SH.
Miško: Nebyl.

Standa: Co vás vedlo k tomu si známky je registrovat?
Miško: Digri má názor, že ochr. známky by neměl vlastnit nikdo, já tento
názor nesdílím.
:: Přišel BruXy
Dushiny: Podle toho jak to chápu, tak žádost o registraci si může podat každý
na prakticky cokoli.
Olymp: V komerčí sféře se registrují proto, aby jim to někdo nevyfouk (např.
fa chce uvést na trh nový výrobek, zaregistruje si och. známku a poté
může rozject připravy bez obavy, že někdo jiný by přišel se stejným
názvem).
Chtěl bych se zeptat, proč jste si podali žádosti? Nebyla hlavním
motivem provokace?

Joe: Je za tím podnikatelský záměr. Chceme akce tohoto typu rozšírit a
pořádat na více místech.
Miško: Provokace? Nemyslím si, že má smysl odpovídat.

Standa v reakci na Miškovo prohlášení poukazuje na go4it. To je další z ochr.
známek (podána žadost) Michala Medveckého. Je promítnuta webová stránka
http://www.go4it.cz/ - vidíme text "Olympe:", poté se objeví animovaný
panáček, který se poleje tekutinou z kanystru a zapálí.
Netopier: Proč to uvádíš?
(pozn. tato animace je ke shlednutí také na http://netopier.net/)

Edo: Považuji to vzhledem ke vztahům Olympa a Miška za neškodné špičkování.
Standa: Ve stejné skupině lidí vzikl nápad na registraci všech známek.
Nejprve TP, po 14 dnech Michal Medvecký CF, pak IF a go4it... na mne
to pusobí dojmem, že ta první byla pouze testem, jestli si toho někdo
všimne. Kdybychom si toho nevšimli, tak to skončí stejně jako s OW.
Misko: Dohodli jsme se, že ze IF bude registrovat Netopier a CF já. Netopier
byl ve finanční tísni, tak jsem to registroval na sebe.
Olymp: Nevím jak go4it zapadá do podnikatelského plánu... Celé mi to přijde
jako podvod na SU a pokus přivlastnit si její duševní vlastnictví.
Pokud by za tím byl pouze zaměr pořadat tyto akce, určitě by páni
informovali SU. To mne vede k závěru, že to je pokus o podvod.
Petra: Vy jste si zaregistrovali známky, abyste akce chránili, co kdyby
byla smlouva mezi SU a vámi a SU je mohla využívat.
Joe: SU akce nepořádala, nejevila zájem, proto jsme to registrovali.
Nebráníme se spolupráci, pokad je smlouva sem s ni!
Olymp: Celá ta akce s registrací je podvod na SU.
rak: Myslel jsi tím pravní termín podvod? -> Olymp: Ne
Standa: Není pravda, že SU nemá zájem.
Joe: Jen Dusan Talíř projevil zájem o akci samotnou, ostatní projevili
primárně zájem jen o ochr. známky.
Standa: Pokad akci chci dělat, nepůjdu za Trusticou, ale za SH/SU.
::Odchází rak
Dále pořádání IF jsme řešili s Olympem i na TP, stejně jako další
akce, mnozí si jiste pamatují, jak jsme občas štvali organizátory,
tím, že něco řešíme.
Olymp: Miško zazdil OW, jasným důkazem jsou maily v konferenci. SiLk a Bubli
do pořádání chtěli jít. IF se pořádalo jednou za 2 roky, 2004 byl po
jednom roce pro velký úspěch IF2003 a dostatek lidí na pořádání.
Dušan: Mame čas napadnou žádosti a měli bychom požádat SU, aby tak učinila.
"Žádna smlouva, prostě napadnou a je to!"
BruXy: Zavolal jsem svému oblíbenému právníkovi a... v případě, že je
zaregistrovaná ochranná známka a prokáže se, že SU používala tuto
známku uz před tím, což se dá celkem snadno, tak v žádném případě
neztrácí právo na pořádání akce se stejný názvem, ale po
zaregistrování ochranné známky už nesmí akce se stejným názvem pořádat
nikdo další.
Standa: Problém je v tom, že na webovou doménu má výhraďně právo vlastník
ochranné známky, takže SU by byla v tomto případě v nevýhodě.
Kdykoli nám majitel napíše převeď doménu musíme ji převést. Dále
k výkladu BruXyho se ne vždy příkloní soud.
Olymp: Vlastníme domény, pokad bude ochranné oznámky vlastnit cizí osoba
může kdykoli takto vytěžit doménu.
Misko: Prohlašuji, že nikdy doménu nebudem vymáhat, můžem podložit smluvně.
Standa: Pokad by byl tvůj zájem o pořádání korektní, minimálně by jsi
kontaktoval Digriho. OW ti prošel, teď jsi se to pokusil provést
podruhé "Vacátko by řekl spadla klec". Teď se defakto jednalo o to
počkat do 11.ledna a CF, IF by dopaly stejně jako OW.
Dushiny: Ale oni jsou ochotni se smluvně zavázat.
Standa: My budem pak furt tahat za kratší konec, ochr. známky jsou chráněny
smlouvám nadřazenou mezinárodní dohodou.
Dushiny: Myslíš si, že to poženou tak daleko?
Petra: S věkem dojdeš k tomu, že ani matce nemůžeš věřit...
Misko: Až se tu smlouvu budu pokouše obejít, tak až pak to bude svinstvo,
levárna humus a podvod.
Olymp: Proč tu řešíme nějaké smlouvy, pokad by měli čistě zájem to pořádat,
jak uvádí, tak klub by jim nikdy nebránil v pořádání akce. Obávám se,
že v tom jsou úmysly spojené s komerčním využitím.
Dušan: Tohle je případ kdy se nějaký člen pokusil zaregistrovat slovní
spojení asociované s naším klubem. My bychom měli jasně říct, že toto
není možné, přesto že mi sami si je nechcem registrovat. I kdybychom
měli zajít tak daleko a ty kdo se o to pokusí vyhodit z klubu.
Kuchy: Co chcem? Chceme tu známku mít? Nechceme, aby to někdo jiný vlastnil?
Máme problém, vstup výstup a hotovo!
Charlie: Prostě to napadnem a hotovo!
Olymp: Měli bychom jasně ukázat, že takto ne. Pokud teď nedáme jasně najevo
takle ne! Tak se tu takhle můžem sejít příště nad 15 případy. Z toho
důvodu jsem pro vyloučení.
Standa: O smlouvě by mělo význam se bavit až po zaregistrovaní, ne teď.
Joe: Není problém udělat smlouvu o smlouvě budoucí.
Dushiny: Co mysliš jasným signálem? Nemůžem brát členům právo registrovat si
co chtějí?
Olymp: Prostě tím, že budem reagovat adekvátně. Žádné smlouvy, dáme najevo,
že nikdo nebude vykrádat duševní vlastnictví, které dělá prestiž klubu
- to je naše deviza.
Netopier: Vám se nelíbí, jak jsme to provedli, my máme své důvody. My tyto
akce chcem rozvinout, pořádat s vámi a Olymp nám za to nabízí
vyhazov.
Standa: Pokad si budem chtít registrovat všechny známky, částky půjdou do
řádů 6ti cifer. Od téhle trojice zaznívají slova "my to chcem dělat
s vámi", to je mazání medu kolem huby. Tady čekají na leden a pak se
s námi nebudou bavit. Kdyby opravdu chtěli například smlouvu o
smlouvě, tak to udělají. Pokad bude jiná varianta než, že my to
napadnem, my máme problém. Je potřeba, aby klub bouchnul do stolu
a řekl - todle ne!
Digri: Nechápu důvody proč nikdo z nich neřekl, že by to chteli dělat ač teď
uvádí, že to budou dělat i za podpory SU. Mluví se tu o smlouvách
budoucích. Nemyslim si, že jsme v pozici kdy si máme nechat něco
diktovat. My jsme to organizovali a vy teď nabízíte něco virtuálního.
Nepochybuji o dobrých úmyslech, ale provedení je naprosto špatné.
Pokud si SU bude muset registrací chránit proti vnějším subjektům,
budiž. Ale aby se SU musela bránit proti podobným praktikám našich
členů ... Měli bychom se k tomu postavit a nepřijímat kompromisy.
rak: Připomínám, že tu hledáme řešení a neměli bychom se hádat o mazání medu
kolem pusy.
Dušan: Navrhuji napadnou všechny žádosti a vzhledem zásluhám jim navrhuji
podmínečné vyloučení z klubu.
Kuchy: Miškovci si zaregistrovali známky, nám se to nelíbí, buď se domluvíme
a oni nám to převedou/prodají nebo to napadnem a oni to nedostanou.
Až poté řešit potrestání a jak dál do budoucna.
Pavel: Pojďme hlasovat.
Miško: Již v minulosti jsem několikrát mimo jiné naznačoval, že by bylo dobré
zaregistrovat si ochranné známky (třeba) OW a využít k tomu zisk z OW
dodnes to nikdo neudělal.
Je tu možnost, že pokud podáte protest, můžete neuspět a pak u nás
nebude vůle se dohodnout.
Kuchy: To je pro tebe typické...
Olymp: Nepamatuji si, že bys navrhoval registraci OW. Navíc tou dobou už byla
známka registrována. Svým konáním jsi podle mě dal jasně najevo, že
nestojíš o to OW dále pořádat.
Navrhuji usnesení ve smyslu: představenstvo SH doporučuje SU podat
námitku proti registraci ochr. známek.
Digri: Napadení by být nemuselo, mohli bychom přistoupit na dohodu, třeba o
odkoupení známek na základě smlouvy.
Olymp: Domnívám se, že máme ješte možnost podat trestní oznámení.
Petra: Zaznělo tu, že pokud napadneme a neuspějeme, tak cesta k dohodě už
nebude a to je pro mne jasný signál, že jde o podvod.
Miško: Nevím jak jsem to presně řekl, ale určitě jsem myslel, že existuje
možnost, že se nedohodnem.
Metalíza: Miško o tom jak to dopadne s CF a IF se můžem dohadovat. Ješte
nejsou registrované. Presvěč nás, že to myslíš vážně a převeď na
nás OW, pak se mužem bavit o tom, že ti začnem věřit ohledně
budoucích smluv. Loni jsi se vyjádřil o OW - je můj můžu si s tím
dělat co chci...
Mad: Mě je líto, že vám přijde moc 5k za ochranu duševního vlastnictí.

:: Odchází Dushiny
:: pauza 10 min na žadost Miška

otázka: Jste ochotni převés OW na SU?

Miško: Doteď nepadl od SU jiný návrh než "nepřevede/nestáhnete máte problém".
Pokud se dohodnem, že váš pověřený zástupce vypracuje rozumný plán,
kterým udržíte kredit akcí, tak všechny tři známky převedeme
bezúplatně SU.
Joe: Jak jsem to pochopil tak chcete vyloučit někoho za neprokázané
protiprávní jednání.
Metalíza: Důležitá podmínka - předložíte rozumný plán, definuj rozumný plán.
Miško: Představuji si něco jako plán organizace akcí, navázání na tradici,
organizační tým, cílová skupina, rozpočet atd.
Olymp: Proč nechcete dělat pod SU, proč na to chcete mít vlastní známku?
Miško: To je naše rozhodnutí. Jsme schopni budovat akce od nuly.
Petra: Jaky si představujete časový horizont akcí?
Miško: 2-3 roky s tim aby byla zajištěna kontinuita.
Standa: SH vypracuje plán na 9 konferencí v horizontu týdnů. Vy se na to
kouknete a řeknete - takle ne... a dáme si to znova.
Dušan: Zajímá mne zda v případě, že náš plán bude akceptovatelný budou
vlastnit ochranné známky po 11. lednu nebo ne... Pokad bude plán
akceptovatelný, stáhnete žádosti? SU se musí bránit proti zneužívání.
Olymp: Opět se ptám proč tuto akci neuděláte pod SU.
Joe: Protože SU je malá organizace s malou členskou základnou.
Šalis: Mám z toho dojem, že cílem registrace bylo vydírání SU.
Joe: Z vydírání bychom měli zisk...
Digri: SU má tradice... teď přijde někdo, kdo podle mne na to nemá žádné
právo. Je tedy nepřijatelné, aby SH a SU akceptovali jakékoli
požadavky. Je nepřijatelné abychom neodsoudili toto jednání. Pokud
vám jde o blaho akcí samotných, proč to neděláte pod SU.
Standa: Čistě logika - proč to nechtěli dělat pod SU, protože SU je malá
organizace. SU má připravit plán na 9 akcí. Když to dám vedle sebe,
tak mi vychazí, že SU je malá a nemůže to zvládnout.
Joe: Tak nás přesvečte o opaku.
Daphe: Proč se nechcem dohodnout?
Standa: Vidím úspěšnost zhruba takto - námitka 98%, šance na dohodu 5%.
Mad: Mysleli jste rozšíření akcí tak, že by do toho byly zapojeny i další
školy?
Joe: V případě, že SU bude akce dál pořádat, náš plán padá.
Olymp: Proč jste nekontaktovali nikoho ze SU a udělali to za jejich zády?
Joe: Ona je nějaká oznamovací povinnost?
Stan: My se bavíme o elementární slušnosti.
Joe: Po skušenostech se známkou OW...

:: Medvecký, Pantůček a Leonov odchází, dle Pantůčka vše co chtěli říci, již
řekli.

rak: Mě by zajímalo co s tím dál, otázek a odpovědí už bylo dost.
Standa: My nemůžem čekat do 11. ledna, nám námitku musí podat oborník, mi to
rozhodnutí musíme udělat a podat námitku do měsíce. Ten limit je na
UPV, že ja se to dozvím a stihnu podat námitku, ne proto abych o tom
přemýšlel a po 3 měsících podal námitku.
Petra: Je tu někdo, kdo má ochotu ten plán udělat a předložit Michalu
Medveckému?
Standa: Já jsem pomáhal Dušanovi Talířovi s IF, nemyslím si, že za 14 dní
je někdo schopen kvalitně připravit konferenci.
Borland: Jak to chápu já, tak to co se skupina Miška snaží říct, není
předložte a my despoticky rozhodnem. Spíš bych to viděl jako předání
zkušeností - jako poradu.
Charlie: Podle mne je to jasné, napadnout a tečka, pojďme rozhodnout.
Standa: Není pravda, že oni organizovali IF. Tak jak to chápu - oni po nás
chtějí kompletní zpracování, to nelze v pořádnem stavu udělat.
Dušan: Když to SiLK organizoval, tak to bylo nepředstavitelně času, spal tak
4 hodiny denně...
rak: Oni nabídli možnost řešení, udělali krok k nám. Vím o dost lidech, kteří
by do toho šli.
Metalíza: Chápu to tak, že počítaj s tím, že jsme tak blbý a vypracujem jim
to a pak řeknou NE. A oni pak budou mít nejen známky, ale i plán.
Olymp: Nemyslím, že udělali krok k nám. Vidím to tak, že registrací vytvořili
právě tu propast co nás dělí.
Standa: Jestli máš lidi co dokážou udělat IF tak je řešení jednoduché. Digri
podá námitku a budeš moct organizovat bez toho, že nad tebou bude
někdo stát a říkat: to nám vyhovuje, to ne. Přípravu IF nelze dělat
pod nátlakem, kdy oni mají právo veta slovy "to není dostatečně
rozumný plán".
Edo: Zde padlo vyjádření několika lidí o tom jak moc důvěřují Michalu
Medveckému. On dělal OW od začátku a chce si "své dítě" zabezpečit.
Chce, aby akce dále pokračovala.
Standa: Neberem mu zásluhy za pořádání OW, nebavíme se o něm. On měl možnost
to vždy dělat pod SU. Teď má i právo to dělat mimo SU, protože má
ochrannou známku. Teď řešíme IF a CF a já tvrdím, že tam nemá zásluhy.
Olymp: OW známku má Miško. Teď jde o IF a CF, na IF nemá Miško zásluhy a jsem
proti, aby si přivlatnil něco, v čem nemá zásluhy.

Z celé diskuse vychází návrhy:
a) kompromis - vznikne plán - bude stanoveno datum do kdy, tak aby když nebude
uznán dostatečným, jsme byli schopni podat námitku
v případě uznání oni stáhnou žádosti
b) okamžité podání námitek

Olymp: Podle mne udělali krok od nás, dokud neudělají krok k nám tím, že
stáhnou žádosti, tak nemá smysl se bavit o nějaké dohodě o pořádání.

:: Odchází Kuchy

:: Osob s hlasovacím právem: 12

Navženo následující usnesení

USNESENÍ
Číslo: 061405
Typ: Administrativa
Obsah: Představenstvo SH doporučuje prezidentu SU Martinu Fialovi neprodleně
podat napadnuti žádostí o registraci ochranných známek CryptoFest
a InstalFest.
Komu: Martin Fiala
Do:
Hlasování: Pro: 11, Proti: 0, Zdrželo: 1
Výsledek: Schváleno

pro hlasovali: Čech, Šmejkal, Landa, Krejsa, Švrčková, Novotný, Zach, Havlík,
Bruchanov, Tomášek, Mlýnek
zdrželi se: Bielčíková

:: Odchází Krejsa, Digri
:: Osob s hlasovacím právem: 11

Dále se má rozhodnout o případném potrestání

Olymp: Proč? Je třeba jasně dát najevo, že takle v žádném případě! Tím také
předejdeme schůzím, kde budem řešit dlouhé hodiny podobné věci. Minule
jsme meli případ Netopier a toho jsme za podobný přečin vyloučili.
Navrhuji vyloučit Michal Medveckého na stejnou dobu.
Edo: Michal Medvecký ma VIP, za něco si to zasloužil a vy mu teď chcete
poděkovat vyhazovem?
rak: Je potřeba zvážit kolik toho udělal a zda je vyloučení adekvátní.
Potrestání ano, ale s ohledem na zásluhy.
Metalíza: Chlapi nevím, jak dlouho a jak moc Miška znáte a zda jste se někdy
v životě potkali s někým podobným. Mám pocit, že jste v tomto ohledu
naivní... Miško je člověk, který když jen tošku může, tak využívá...
Napřiklad v době celé SH za proxy byl Miško jako jediný bez proxy.
Dále loni při OW řekl, že známka je ted jeho, pokad to bude chtít
komerčne využít, tak s tím nic neuděláme.
Dušan: Navrhuji podmínečné vyloučení
Olymp: Navrhuji vyloučit v případě, že do konce roku nepřevede OW na SU
a nestáhne žádost o CF, IF.
Edo: Znám Miška uz hodně dlouho a vlastně díky němu jsem aktivní v klubu,
myslím si, že toho dělal pro klub dost.
Olymp: Podmínečné vyloučení je podle mne to, že to prostě nebudem řešit...
Standa: Vy tu děláte mega supr věci za mé éry se nám o tom ani nezdálo. Buď
si rozhodne, že převede známku a ta bude dál spojována se SH, nebo si
ji nechá a bude to čistě jeho komerční věc. Buď jde s námi nebo proti
nám!

Návrhy:
1. vyloučit z klubu
2. podmínečné vyloučení na 2 roky
3. vyloučení v případě, že do 31.12.06 nebude ochranná známka OW majetkem SU
a nestáhne žádosti o CF, IF
4. zrušení VIP

:: Osob s hlasovacím právem: 11

1 pro: Čech, Šmejkal, Švrčková, Zach
proti: Landa, Novotný, Bielčíková, Bruchanov, Tomášek, Mlýnek
zdržel: Havlík
4:6:1 -2
2 pro: Havlík, Mlýnek, Bielčíková, Landa
proti: Čech, Šmejkal, tomasek, Bruchanov, Zach
zdržel: Švrčková, Novotný
4:5:2 -1
3 pro: Čech, Šmejkal, Švrčková, Tomášek
proti: Bielčíková, Mlýnek
zdržel: Landa, Novotný, Zach, Bruchanov, Havlík
4:2:5 +2
4 pro: Čech, Mlýnek, Tomášek
proti: Švrčková, Novotný, Bielčíková, Šmejkal
zdržel: Landa, Zach, Havlík, Bruchanov
3:4:4 -1

USNESENÍ
Číslo: 061406
Typ: Administrativa
Obsah: Vyloučení Michala Medveckého z klubu Silicon Hill v případě, že do
31.12.2006 nebude ochranná známka OpenWeekend bezplatne převedena do
majetku SU a nebudou staženy žádosti o registraci ochraných známek
Cryptofest a InstallFest podané Michalem Medveckým.
Komu:
Do:
Hlasování: Pro: 9, Proti: 0, Zdrželo: 2
Výsledek: Schváleno

pro: Čech, Šmejkal, Landa, Švrčková, Novotný, Zach, Bielčíková, Bruchanov,
Tomášek
proti:
zdržel: Havlík, Mlýnek

V případě, že bude vyloučen, bude mu zakázán opětovný vstup do klubu na
1. 100let
2. 1 rok

1. pro Čech, Šmejkal, Švrčková, Zach
proti: Bielčíková, Bruchanov
zdržel: Landa, Mlýnek, Novotný , Havlík, Tomášek
4:2:5 +2
2. pro: Tomášek, Bielčíková, Mlýnek
proti: Čech, Šmejkal, Landa, Švrčková, Zach, Bruchanov
zdržel: Novotný, Havlík
3:6:2 -3


USNESENÍ
Číslo: 061407
Typ: Administrativa
Obsah: V případě, že bude vyloučen, bude mu zakázán opětovný vstup do klubu
na dobu 100let
Komu:
Do:
Hlasování: Pro: 7, Proti: 2, Zdrželo: 2
Výsledek: Schváleno

pro: Čech, Šmejkal, Landa, Švrčková, Zach, Tomášek, Havlík
proti: Bielčíková, Bruchanov
zdržel: Novotný, Mlýnek

:: Odchází Petra Švrčková

------
6) Ochraná známka TP (Technická přestávka)

Alexander Leonov si 2 dny po vyloučení z klubu podal žádost o registraci
ochranné známky TP.

Petr Musil říká:
Digri slíbil registraci, žádost byla podána za SU, ale nedošlo zaplacení.
Protože jsem byl proti platit za každou blbot. Pak si to Netopier na truc
zaregistroval na sebe aby nás mohl vydírat. Teď se dospělo k dohodě, že to
nezaplatí jeho žádost 6.11. propadne.

USNESENÍ
Číslo: 061408
Typ: Administrativa
Obsah: Představenstvo navrhuje prezidentovi SU předat disciplinární komisi
případ Alexandera Leonova a ochranné známky TP
Komu:
Do:
Hlasování: Pro: 8, Proti: 0, Zdrželo: 2
Výsledek: Schváleno


------
7) Disciplinární komise SU

USNESENÍ
Číslo: 061409
Typ: Administrativa
Obsah: Představenstvo navrhuje prezidentovi SU předat disciplinární komisi
případ Michala Medveckého a ochranné známky CF, IF
Komu:
Do:
Hlasování: Pro: 4, Proti: 2, Zdrželo: 4
Výsledek: Nechváleno

------
8) Různé

Zpoplatnění vstupu do fotoateliéru

Správci fotoateliéru doporučují zpoplatnit vstup částkou 300,-.
O fotoateliér je velký zájem, bylo by dobré začít s provozem co nejdříve.

USNESENÍ
Číslo: 061410
Typ: Administrativa
Obsah: Stanovení poplatku pro členy SH za užívání fotoateliéru na 300,- Kč
Komu:
Do:
Hlasování: Pro: 9, Proti: 0, Zdrželo: 1
Výsledek: Schváleno



Schůze je ukončena v 0:26, jsem všem přítomným vděčen za možnost strávit takto
večer a vyzkoušet si tak hbitost svých prstů a schopnost být 4 hodiny v neustálé
pozornosti. Hodiny nutné k úpravě zápisu do potřebné formy ani nepočítám.
Již dlouho jsem nestrávil čas takto kreativním a přínosným způsobem.


------
Ověřovatel zápisu.
Blok 7 - Petra Švrčková


--------------- --------------- ----------------
předseda zapisovatel ověřovatel

MD5 hash tohoto zĂĄpisu je: f09e52329bea97ab9271ce669a2e5e87