Zapis z jednani predstavenstva klubu Silicon Hill ze dne 02.12.2009

Zápis schůze představenstva klubu Silicon Hill, Studentská unie ČVUT
---------------------------------------------------------------------

Datum: 02.12.2009
================

Přítomni:
---------
Předseda.: Jiří Dostál (Jirak)

Místopředseda: Jakub Andr (Xylem)

Centrála:
Jiří Chaloupka (Pernik)
Petr Hodač (Hody)
Petr Hořák (Bedřich)
Ondřej Mašek (iC)


CKZ1.bak: Karel Landa (Charlie)
CKZ2: Radek Beňo (Seth)
CKZ3: Pavla Slezáková (ČarodějkaPS)

Blok 2: Petr Hovorka (petaa)
Blok 3: nemá zástupce
Blok 4: Jaroslava Vidnerová (Jarka)
Blok 5.bak: Tomáš Duša (dushiny)
Blok 6: Peter Póczoš (poci)
Blok 7: Martin Kolacia (koláč)
Blok 8: Pierre Stružka (pierres)
Blok 9: Jaroslav Haken (kraken)
Blok 10: Dalibor Fanta (bejzz)
Blok 11: Jindřiška Bartůšková (Spotik)
HK: nemá zástupce


Hosté:
Petr Přikry (Mafo)
Jan Pospíšil (Fosfor)
Václav Purchart (Purchy)
Petra Kuciaková (Kuci)
Jan Vyčichl (Honzik)
Tomáš Padělek (Padeltom)
Lubomír Jiřišta (Jiristak)
Pavel Mlýnek (Pav)
Václav Vrba (HighGem)
Martin Chloupek (maverick)
Jan Laška (Jeniik)



Zapisovatelé: Pavla Slezáková (ČarodejkaPS), Radek Beňo (Seth) Podpis:___________________
Ověřovatel: Jiří Dostál (Jiřák), Podpis:___________________


Program
-------

0) Schválení zápisu z minulé schůze ze dne 4.11. a 18. 11. 2009 (zapisovatel, bejzz)
1) Rozpočtový řád (Olymp2)
2) NON SVB HOMINE SED SVB DEO ET LEGE (Standa)
3) Záchrana kolejí na Strahově a územní plán (Standa)
4) Zástupci pro jednání se SÚZ (Olymp2)
5) Klice SH - opět je to tu [info] (bejzz)
6) Neoprávněný přístup do konference vedení (pernik)
7) Vyslovení důvěry správci DUSPSu (Olymp2)
8) Vystoupení Hlávkovy koleje z klubu Silicon Hill (petaa)
9) Petice (petaa)
X) Různé


--------------------------------------------------------------------------------

---
(20:05)
Předseda klubu Jiří Dostál zahajuje schůzi.

:: Osob s hlasovacím právem: 13

Pořadí bodů: 0,8,6,7,1,2...



---
(20:10)
0) Schválení zápisu z minulé schůze ze dne 4.11. a 18. 11. 2009 (zapisovatel, bejzz)

Bejzz shrnuje informace k zápisům.

::USNESENÍ: Představenstvo klubu Silicon Hill schvaluje zápis ze dne 4. 11. 2009.
::Číslo: 091201
::Počet osob s hlasovacím právem: 13
::PRO: 12
::PROTI: 0
::ZDRŽEL(A) SE: 1
::Schváleno

::USNESENÍ: Představenstvo klubu Silicon Hill schvaluje zápis ze dne 18. 11. 2009.
::Číslo: 091202
::Počet osob s hlasovacím právem: 13
::PRO: 11
::PROTI: 1
::ZDRŽEL(A) SE: 1
::Schváleno

Bejzz upozorňuje na nový e-mail zapisy@sh.cvut.cz, kam můžou být směřovány připomínky k zápisům.

a také novinka: od listopadu 2009 se opět píše číslo unesení ve formátu YYMMxx.

Předseda děkuje Fosforovi za RSS na zápisy.


---
(20:20)
8) Vystoupení Hlávkovy koleje z klubu Silicon Hill (petaa)

Jirak shrnuje informace o HK: Proběhly 2 schůzky- první 17.11. Charlie a Jarka -> hlavní důvod je pro nefunkční síť a také Metalíza.
Předpoklad byl po vyřešení problému bude vše OK. Druhá schůzka za týden i s Jirakem. Bylo oznámeno, že již proběhla schůzka HK, kde bylo informováno o vystoupeni HK z klubu SH. Vyvstaly jisté otazníky, například schůze Studentského parlamentu ČVUT. Informace mají být zasílány do konference vedeni. Jirak nevidí podporu ve studentech bydlících na HK, pozval ale zástupce na schůzi představenstva.

Petaa se ptá Charlieho, jak byla připojena HK

Charlie: vše bylo postnuto do konferky vedeni, Jirak vše řekl. HK se připojila před několika lety, kdy byla spravována SÚZ (p. Nováček) a došlo prostřednictvím Charlieho ke spojeni s klubem SH kvůli jistým klubovým výhodám (DVB grab, MSDNAA atd.). Několik let to fungovalo a teď je tu tato situace. Předává slovo zástupcům HK.

Purchy představuje hosty z HK:
Ing. Vyčihl, Ing. Padělek, Kuciaková

Ing. Vyčichl: nevidí důvod nejen v síti (Port Security), nespokojenost v rámci financování. Nelíbí se mu, co všechno si chce Silicon Hill odvézt z HK. Důvod vstoupeni HK do SH je to, ze nebyl na HK akční team, který by se o HK staral a ten, kdo podepsal se asi za měsíc odstěhoval. Po období bezvládí se staral o sít klub SH a poslední dva roky mají zástupce, kteří debatují. Poslední tři čtvrtě roku se bavíme již o našem vystoupení právě.

Xylem: Poslední dva roky - měli jste problémy?

Ing. Padělek: problém není členství SH, ale to, že má HK zmrazení 7kč a tak vidí výhody být mimo SH. Reálné rozhodnutí o odtrhnutí padlo 23.11. Začátkem listopadu byla otevřená schůze. Chceme naše prachy a chceme je pro sebe.

Olymp doplňuje historii- důvod byl zafinancování infrastruktury a také truc tehdejšímu prezidentovi SU. Neházejte vinu na Metalízu, to mu řekl Perník. Perník se brání, že to není pravda. Metalíza se prý měj starat o HK, ale pozor na port security. Pernik prý nepovolil.
Maverick říká, že Metalíza řeší HK sám několik měsíců.
Jindřiška se dotazuje na 6 Kč (->7kč) fond.
T. Padělek informuje, že nevěděl, jak se sestavuje rozpočet na projekty. A uvádí příklad na mikrovlnkách. A také na síť, zda-li je na stejné úrovni jako strahovské bloky.
Purchy vysvětluje detaily k síti, ohledně port security.
PierreS se dotazuje na mikrovlnky, zda-li vůbec někoho kontaktoval.
Ing. Vyčihl- nekontaktoval, ale je to příklad nepružnosti Vašeho rozpočtu.
PierreS říká, že HK má požádat. Problém je spatřován v komunikaci, HK se neinformovala

bejzz- to je pro mě novinka, ze to máte stopnuté, bohužel jsem to neviděl ani jako bod na představenstvu a nepřišli jste se nás zeptat na nic.
Udává příklad ze svého bloku 10, jak daný problém s představenstvem vyřešil.

Ing. Padělek vycházíme se Zmrzlíkem dobře
Pernik: a proč teda mate zmražený ten fond?

:: (20:50) odchází Jindřiška

Ing. Padělek x PierreS diskutují

:: (20:51) přišla Jindřiška

Pernik nehažme vše na Metalízu, on se amatérskou cestou snažil. Chyba byla, že zapnutí port security nebylo odsouhlaseno. Ale kde byl Váš přípravný výbor poslední roky? A investice- Pernik vysvětluje, jak to vidí on- z těch 800kč platíte desátky SU, administrativu atd...
Purchy: klidně si port security vezměte, my v ní nevidíme přínos
Pernik: budeš-li síť spravovat sám, půjde po Tobě VIC, CESNET.. vezmi si to na triko

->diskuse kolem spojení a špatné komunikaci s vysílačkami a mobily....

Poci: Ak tvrdite, ze ste poskytovali "fullservis" pre HK siet pocas 3 rokov, tak preco nefukcnost portsecurity davate za vinu jedine HK,
Pytam sa, na kom teda zaviselo to, že za tři roky nebylo dane port security spraveno??
Pernik: jsem tu jen rok a něco. Očekává se, že tam snad budu klikat do DUSPSu? pokud jo, pochybil jsem

->diskuse na téma síť na HK


(21:01)

Kraken: polemizuje na téma doby, jak dlouho trvala rekonstrukce sítě na Strahově? - asi měsíc a proč to u HK nešlo? A odtržení vidím až jako poslední řešení.

Martin Komoň: Po připojení se zkoušel D-linky a ty se měnily za CISCA až když vyhořely v nechlazené serverovně a kvůli tomu došlo ke zdržení. Pak jsme byli rádi, že to běží.
Olymp vzpomíná na bordel v kabelech přepojoval tuším Šón a skončilo to tak, že to nikdo neudělal.

->diskuse

Charlie upozorňuje, že to měl udělat Purchy, který tam je od začátku.
Purchy se brání, že postupoval dle školení Charlieho a to znamená, že jsi špatný školitel.

Jirak ukončuje diskusi.

Ing. Vyčihl předává do rukou předsedy dokument o vystoupení HK z klubu Silicon Hill k datu 31.12. 2009

Jirak dokument čte.

Příloha:
[[http://support.siliconhill.cz/zapisy/prilohy/KolejniRadaHK.pdf]]


Diskuse o ukončení: zda-li je potřeba podpis či nikoli a členství se nechá pozastavit k 15.3. a po roce členství ukončit.

Nepřehledná debata k tématu.


(21:12)

Kraken: Slyšel jsem, že přes HK je připojena Obchodní akademie vedle HK.
Charlie: akademie má smlouvu s ČVUT a je připojena ne přes HK, ale přímo na VIC.
Mlýnek: A jak je to se switchema?

->bude odvezeno.

Ředitel VICu prý sdělil, že rozsahy IP adres přiděluje VIC a bude i v žádosti na SU.
Jiřák: je mi to jedno, ale zásadně musím být proti, aby se to nestávalo dál třeba odloučení se jiných bloků.

Charlie prý přemýšlel, jak je možné klub poškodit? Myslí, že je HK poškozena
T. PAdělek: jestli si všechno odvezete, tak jsme Vás živili.
Xylem: mě mrzí, že Váš kolega odběhl
Xylem: takže už tu vůbec nechcete být?
T.Padělek: Ne
Xylem: mně to přijde jako žabomyší válka. takže se zamysleme, jak chceme odpojení provést?

:: (21:22) Seth odchází.

Jiřák myslí, že je vše vyřešeno
A domluva proběhla, takže je vše vyřešeno.

Olymp: vše je SU

T. Duša: Ty si zapomněl, jak to bylo s AVC?

->diskuse

Čarodějka: kdo z představenstva je pro to, aby se vybavení odvezlo zpět na SH?

->probíhá kolečko

Jediný Kraken má zdlouhavou odpověď

PierreS: když se trhli Slováci, taky jsme jim nepůjčovali Havla jako prezidenta.

:: (21:31) Seth přichází

Jirak přeje HK hodně štěstí do začátků.



:: (20:33) Xylem vyhlašuje pauzu 10 minut

:: (21:43) Konec pauzy


---
(21:43)
6) Neoprávněný přístup do konference vedení (pernik)

Perník se ujímá slova

:: (21:44) přichází i Poci a PierreS

Perník informuje o porušení pravidel sítě. Jednak, že dle log bylo přistupováno do archivu konference vedení a dále zneužití hesla Jaroslava Hakena. Do konference Vedení vstupoval Stanislav Šmejkal a také do konference parlament.
Pernik navrhuje sebrání VIP členství a také vyloučení z klubu.
Jirak informuje, že konference je čistě pro vedení klubu (řeší se rozpočet o 3,5 mil za půl roku, smlouvy a jiné citlivé věci). Jirak prý diskutoval i se Z. Horákem, prezidentem SU.
Olymp: řekl si spoustu nepřesností, ale to nevadí. Uznávám, že to byla blbost a lituji toho. Přístup jsem dostal v rámci bojů se Šalisem a dodává, že to nikdy nezneužil. A poukazuje na to, že citlivých informací si nevšiml. Navržený trest mi přijde hrubě neadekvátní. Vyloučení z klubu se stalo tuším snad třikrát. Šalis, Netopier, a jejich prohřešky mi přijdou jinde. Porušuje to pravidla sítě, ale porušil prý jen paragraf ten, že neinformoval správce o tom, že ty přístupy má od doby za Šalise a od té doby mi zůstaly.
Jirak vidí dvě pochybení: čtení konferky a zneužití hesel Jardy Hakena
Olymp: měl jsem login Krakena a používal jsem ho
Jirak se radil prý s právníkem, kt. doporučil vyloučení dle stanov a zbytek řešit dle obč. zákoníku. dále upozorňuje, že konferenci nevěřil, Vedení ano, konferenci ne a domnívá se, že z toho vznikly spory představenstvo <-> centrála

diskuse - názory členů představenstva na situaci

(21:58)

Jarka má pocit, že si z ní dělá Šmejkal a Olymp srandu, totéž Seth a dodává že se mu ještě smějí.
Pierres se cítí maximálně poškozen k tomu, že někdo přistupoval do konferky a je znechucen.
Xylem se ujišťuje, že Olymp přistupoval do konferky jen kvůli informacím, ale nechtěl klubu škodit, dále vyjasňuje, že porušil interní předpis a hlavně také stanovy SU.
Seth se cítí jakoby mu někdo četl jeho osobní e-maily a situace se mu nelíbí. Seth chce vědět přesnou dobu, kdy Olymp konferku četl?
Olymp není schopen říct.
Poci souhlasí, že je to nemorální čin, nesprávné i špatné a co se týká důvěry: vidí situaci tak, že nemá pocit,
že jejich primární snaha by bola poškodit klub, ale skor mat moznost poukazat na procesne chyby vramci klubu co je pochopitelne pre dotycnych neprijemne
a poukazuje na jiná morální selhání v blizke minulosti, která se zametla pod koberec.A zasadne nesuhlasi s trestom
vylucit Zbynka a Stadnu z klubu a povazuje takyto trest za neadekvatny krok vzhladom na nulove potrestanie ludi, ktory tak tiez pochybili.


:: (22:18) odchází T. Duša


bejzz si myslí, že u Standy se jedná o větší průser než u Zbyňka a je na situaci naštvaný. Domnívá se, že došlo opravdu k pochybení. Nechce vyloučit Zbyňka z klubu, ale potrestat rozhodně ano.
Čarodějka: Maverick není člen centrály ani vedení a taky čte konferku. Jinak je pro potrestání obou.
Fosfor: mrzí mě to... ukažme si na to, že se stal problém. Oni občas rýpali na správných místech
Maverick: to že jsme měl průser se to je můj soukromý problém.
Jarka: postavíš i nás do hodně blbého světla

->OT
Jirak: Já jsem se taky poblil v přítomnosti Zmrzlíka

Kraken mluví o důvěře, je naštván na zneužití jeho přístupu. v návrhu je uvedeno vyloučení z klubu a z toho mám pocit, že se jich někdo chce zbavit. Kraken chce všem měřit stejným metrem a ne stylem "já dělám pro klub a i když jsem udělal průser, nikdo na mě nemůže". Chci potrestat adekvátně. a když trestat, tak všechny a nebo nikoho.

Mlýnek: Vy jste porušovali pravidla několik let
Olymp: To byla jedna věc

->diskuse Mlýnek x Olymp

Mlýnek: řekni mi, kdo udělal to stejné, co Ty?
dav: Standa :-)

Pokračování diskuse

Olymp se odvolává také na to, že věnoval a věnuje spoustu času

(22:38)

Pernik se dotazuje, kdo dal Olympovi přístupy.
Olymp však odmítá odpovědět, že daného člověka nechce podrazit. Ten člověk zjistil díru v zabezpečení. Dneska je to problém a tenkrát to bylo normální. Mně ty přístupy zůstaly dodnes. A ujišťuje, že to není nikdo z představenstva.
Phoenix co by se stalo v jakékoli firmě? Byl by vyhozen.
Jarka (mluví k Olympovi) Ty jako VIP se máš správně chovat a to neděláš, VIP by Ti měl být odebrán
Seth (mluví k Olympovi) minulý týden si sám soudil kdo má VIP dostat a kdo ne....
Hody: coby kdyby.. diskuse
Olymp se obhajuje tím, že VIP je za nějaký objem práce. Pokud mi budete sebírat VIP členství, tak nebudu člen klubu a nevím, zda-li by mě Jirak přijal.
Jirak by ho klidně znovu přijal, jde mu o trest
Vrba konstatuje, že Olymp chtěl mít vždy v chodu klubu co nejvíc věcí pod kontrolou a konferku tudíž odebíral zcela vědomě.
Jirak ujišťuje, že se nejedná o osobní spor, cítí, že je tu jistý objem práce, nicméně vidí urážku, samotnému se mu situace nelíbí. -> Návrh
potrestání

(22:52)

Každý říká návrh trestů, Jiřák píše na tabuli návrhy

- odebrání VIP
- pozastavení členství na 3 měsíce a odebrání benefitů
- odebrání VIP a odpuštění základního členství
- zrušení členství v klubu Silicon Hill

výběr návrhů:
- odebrání VIP 5
- pozastavení členství na 3 měsíce a odebrání benefitů 2
- odebrání VIP a odpuštění základního členství 4
- zrušení členství v klubu Silicon Hill 0

zdržel se 1



::USNESENÍ: Představenstvo klubu SH odebírá Zbyňku Čechovi (UID 4640) VIP členství
::Číslo: 091203
::PRO: 10
::PROTI: 2
::ZDEŽEL(A) SE: 0
::Schváleno.

Jiřák sděluje, že proti Zbyňkovi nic nemáme, rádi ho znovu uvítáme.
Perník doufá, že nedojde znovu k praktikám, které Olymp zmiňoval.

:: (23:11) Jindriška odchází.

:: (23:12) odchází Čarodějka

:: od (23:13) zapisuje Seth

Jirak: Probereme ještě důvěru správce DUSPSu.
Pernik: Stanislava Smejkala přesuneme na příště.
Olymp: S DUSPSem je to jednoduché. V souvislosti s konferenci dávám k dispozici fci správce duspsu.
Pernik: Nechal bych to na příště
Jirak: Jakožto předseda dnes oslovím par lidi, kteří by mohli pokračovat ve správcovství.
Olymp: Ptám se, jestli mám dělat funkci správce DUSPSu dál.
Jarka: To, že jsme ti ode brali VIP nemá vliv na tvoji práci pro klub.
Maverick: To, že chce pokračovat
Charlie: Nechme to na admins, týka se to technické sekce.
Fosfor: Je to otázka technická? Jedná se o to, jestli bude nebo nebude správce.
Vrba: V úterý se domluvíte na admins a ve středu to má představenstvo na stole.
Jirak: Dříve jsme měli důvěru v Olympovi a ten ji teď ztratil.
Situace je složitá.
Pernik: Pojďme zjistit, jestli najdeme někoho jiného.
Petaa: Olymp se ptá, jestli ho chcete nebo nechcete jako správce serveru.
Jarka: Navrhuji, aby se Zbyňkovi řeklo, jestli chceme, aby dal se správcovstvím pokračoval.
Vrba: Zásadní problém byl, že to měl vždycky Šmejkal se Zbyňkem pod palcem. Pokud je někdo perspektivní mladý, proč by to nemel dělat on?
Kraken: Jak je na tom vůbec novy dusps? Proč zaškolovat lidi na starém, když můžeme na novém.
Maverick: Teď je
Pernik: Nového správce jsme hledali. Teď se jedná o to, jestli jsme schopni najít někoho nového nebo ne.
Olymp: Nemá cenu zaškolovat nového správce na DUSPS, pokud se za půl roku vyhodí.
Jirak: Nechal bych tuto otázku na admins.


---
(23:20)
X) Různé
Jirak: Věcné body - navrhnul jsem akci MikulaSH, pokud někdo nejste vytíženi, zkuste se zapojit.


---
(23:26) Předseda klubu Jiří Dostál ukončuje schůzi.
Nevyřešené body se přesouvají na příště.



--------------------------------------------------------------------------------

MD5 hash tohoto zápisu je: 6503e79d3d9653cf2491b99aabdf55c7